SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Statyett 5577488
nr 557 7488
Statyett
silver, signerad i gjutningen H Hawkins 23, Schäferhund, höjd: 18, 5, längd: 21, 5
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 december 2008
8/12 13:34:29
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver